Mezoterapie - dlouhodobější hydratace pokožky

Co je to mezoterapie?

Mezoterapie je velmi oblíbený a vyhledávaný zákrok, který vyvolá přirozenou tvorbu kolagenu a nových buněk a zejména zvýší hydrataci pokožky a doplní její základní stavební látky. Díky tomu dochází k vypnutí kůže a k vyrovnání některých vrásek (jedná se většinou o jemné povrchové vrásky).

Čeho lze mezoterapií dosáhnout?

  • omlazení a hydratace pokožky obličeje
  • omlazení a hydratace dekoltu
  • omlazení a hydratace krku
  • omlazení a hydratace hřbetu rukou

Průběh mezoterapie

Při mezoterapii se drobnými mikroinjekcemi aplikují léčivé roztoky a gely přímo do střední vrstvy kůže. Předností tedy je, že se tímto způsobem látky dostávají přímo do místa svého konečného působení.

Nejoblíbenějším materiálem jsou gely z kyseliny hyaluronové. Je to přírodní, v těle se vyskytující látka, která má mimo jiné za úkol vázat vodu v kůži a tím ji hydratovat. Této její vlastnosti se využívá právě při mezoterapii.

Co mě čeká po mezoterapii?

Hojení probíhá drobnými stroupky. Trvá obvykle dva až sedm dnů. Hodně záleží na oblasti, kde byla mezoterapie aplikována, ale také na citlivosti a na kvalitě hojení apod.

Počet zákroků a jejich častost je individuální. Druhé ošetření provádíme obvykle po měsíci a třetí za 3 měsíce. Pro udržení účinku je vhodné podstoupit kůru 2x ročně.

Mezoterapie zajišťuje dlouhodobější hydrataci pokožky, což je vhodné především u pleti velmi suché, starší či přesušené povětrnostními podmínkami, při dlouhodobém pobytu v klimatizovaných prostorách apod.

Novinky

  • mezoterapie vlasové části hlavy: zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů a zlepšuje stav pokožky revitalizací vlasových váčků a stimulací cirkulace krve
  • intradermální aplikace kmenových buněk: zlepšuje hydrataci pleti, redukuje vrásky, regeneruje buňky, vede k tvorbě kolagenu a elastinu